Tekirdağ’da başlatılan ‘Roman Akademisi’ Projesi kapsamında gönüllü üniversiteliler, Roman öğrencilere çeşitli etkinlikler yaptırıp, derslerine yardımcı oluyor. Proje kapsamında üniversite öğrencileri, Roman öğrencilerle kitap okuyup, derslerine yardım ediyor. Ayrıca müzik ve resim etkinlikleri düzenleyen gönüllüler, öğrencilere çeşitli eğitimler de veriyor. Projeyle Roman öğrencilere rol model olan üniversiteliler, onların okula devamlılığını sağlamayı hedefliyor.