Kamuran Akkor: ‘Ses sanatçısı olurum’ diye hayal kurmadım!

50 yıldır müzik dünyasının içinde olan Kamuran Akkor, TRT 2’de Hülya Koçyiğit’in sunumuyla ekranlara gelen ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk oldu.

“ELE BAŞIMIZ GÖNÜL ABLAMDI”

“Müzik hayatına nasıl başladın?” sorusuna ünlü sanatçı, “Annem ve babamın çok güzel bir sesi varmış. Annem öğretmendi ve amatör bir şekilde ut çalardı. Herhalde bize de geçti. Bizim ele başımız Gönül (Akkor) ablamdı. Ailecek şarkılar söylerdik, oyunlar oynardık. Televizyon yoktu ve sokakta vakit geçirirdik” yanıtını verdi.

“13 YAŞINDAYKEN 80 YAŞINDA BİRİNİ CANLANDIRDIM”

Ablam şarkı söylerdi. Ben ‘Ses sanatçısı olurum’ diye hayal kurmadım. Ablam radyoya girince ailecek Ankara’ya taşındık. 13 yaşımdayken ‘Kulaktan Kulağa’ oyununda 80 yaşında birini canlandırdım. Orkestraya girdim, giriş o giriş. Orkestrada Türkçenin yanı sıra İngilizce ve İtalyanca şarkılar da okudum.

“AŞK ESKİ BİR YALAN’I BANA YAZDI”

Hafızalara kazınan ‘Aşk Eski Bir Yalan’ parçasının hikayesini anlatan sanatçı, “Şarkının söz yazarı Sezen Cumhur Önal, hafif batı müziği üzerine sözler yazıyordu. Aşk Eski Bir Yalan şarkısını bana yazdı ve sonra müzikseverler beni sevdi. Şöhretle beraber binlerce kişi tarafından sevilmek beni çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Eşi Vasfi Uçaroğlu ve ablası Gönül Akkor’dan her daim destek gördüğünü söyleyen Kamuran Akkor, “Vasfi beni çok destekledi. Çok iyi bir yönlendirici oldu. Gönül ablam da her zaman hem tiyatroda hem müzikte beni destekledi” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x